Veriye Dayalı Sürdürülebilir Tarım

Analizlerimizi çiftçilerimizle paylaşarak, sürdürülebilir tarımsal üretime destek sağlarken çiftçimizin daha çok kazanmasını hedefliyoruz. Ayrıca sizler ile çiftçimiz arasında kopmayan bir iletişim ve dayanışma ağı oluşturmayı öneriyoruz.

Ne öneriyoruz?

Çiftçilerimiz mobil uygulama üzerinden uydu görüntülerine erişiyor, tarlasında olanı biteni istediği yerden kontrol edebiliyor. Kendi tarlasınının yanı sıra tüm köyü de uydudan gözlemleyip karşılaştırabiliyor. Tarla özelinde ek bir alt yapı çalışması olmaksızın uydu görüntüleri ve yapay zeka kullanılarak yapılan zirai analizlerden faydalanıyor.

Yapay zeka gerçek koruma!

Yapay zeka erken uyarı sistemi gibi çalışarak tarlanın az gelişmiş bölgelerine çiftçilerin müdahale etmelerine imkan veriyor. Üretim sırasında hava durumu ve ürün gelişimi ile ilgili uyarılar sayesinde çiftçilerimiz risklerini daha doğru tahmin edebiliyor; ürün kayıplarının önüne geçiyor. Ayrıca sel baskını, kuraklık, hastalık vb sebepler dolayısıyla oluşan hasara bağlı kayıplarını uydu görüntüleri ile belgeleyerek sigortacı kurumlar ile oluşabilecek ihtilaflı durumları da kolayca aşabiliyor.